Bir Sayfa Seçin
Ortak Fanzin Moda ve Aktivizm

Ortak Fanzin 

Ortak Fanzin, moda alanında disiplinler arası konuları bir araya getirmeyi ve aralarında ortak bağlar bulmayı amaçlayan ve herkesi davet eden bir dijital seridir.

Sorular sorarak ve soruların arkasındaki bağları görmeye çalışarak yürütülen, yaratıcı ve kritik düşünceyi destekleyen Ortak Fanzin, farklı disiplinleri moda merkeziyle bir araya getirir. Farklı disiplinlinler ve sektörlerdeki  sorun ve çözümleri farklı kişilerin gözlerinden görerek farkındalık yaratır.

Öğrenciler, profesyoneller, zanaatkarlar ve düşünme alanına katılmak isteyen herkesin dilediği gibi katılabileceği, somut bir çıktı olarak yazı, karalama veya kolajlarını iletebilecekleri Ortak Fanzin yıl içinde farklı bir çok konuyla açık çağrı yapacaktır.

 

Giysi Atıklarına Yönelik Araştırmalar

Giysi Atıklarına Yönelik Araştırmalar (GAYA)

Gaya projesi, kullanım sonrası tekstil atıklarının son ulaştığı noktayı merak etmemizle ve sorgulamamızla başladı. Bilim Virüsü x Avrupa Birliği Delegasyonu desteğiyle araştırma ilk adımlarını attı. Araştırma yürütülürken atık yönetimi, atıkların nerelerde nasıl değerlendirildiği ve dönüştürme yöntemlerinin nihai çözüm olup olmadığı gibi konular tartışılmaktadır ve belirsiz olan son noktalarının takibi yapılmaya çalışılmaktadır. Proje halen devam etmektedir.

 

Proje sayfası henüz yapım aşamasındadır… Projenin bir parçası olmak için [email protected]  adresinden bize ulaşabilirsiniz. 

Newsletter

Yeni projelerimizden ve gelişmelerden haberdar olmak için: